Ogłoszenia Rzeszów na Proxii.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Rzeszów i okolic!

Medyczna Niedziela na Pikniku Nauki Eksploracje 2022 w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

2022-05-22 12:12:00

Trwa Piknik Nauki Eksploracje 2022 w Rzeszowie. 22 maja w ramach imprezy odbywa się "Medyczna Niedziela". Wydarzenie organizują: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, stowarzyszenia Ekoskop i ExploRes. Zobaczcie zdjęcia!


61. Muzyczny Festiwal w Łańcucie rozpoczęty! Zobacz, kto przyszedł na inauguracyjny koncert [ZDJĘCIA]

2022-05-22 10:48:00

W sobotę rozpoczął się 61. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Honorowym gościem inauguracyjnego koncertu był światowej sławy tenor José Cury, wraz z Martiną Zadro - czołową chorwacko-słoweńska sopranistką. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej dyrygował David Giménez. Kto przyszedł na inauguracyjny koncert? Zobaczcie zdjęcia!


Dziś rozpoczyna się 61. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Koncertem światowej sławy śpiewaka - José Cura

2022-05-21 09:32:00

Pierwszym akordem 61. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie będzie sobotni koncert w Filharmonii Podkarpackiej. Gościem będzie José Cura - światowej sławy argentyński tenor, znany na całym świecie ze swoich intensywnych i oryginalnych interpretacji postaci operowych, w szczególności dzieł Verdiego i Pucciniego, a także z niekonwencjonalnych wykonań koncertowych. Występuje w najbardziej prestiżowych teatrach. Towarzyszyć mu będzie chorwacko - słoweńska sopranistka - Martina Zadro, a Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej zadyryguje Hiszpan - David Giménez.


Student z Rzeszowa odnawia stare, zniszczone fotografie. Zobacz, jak fantastyczne efekty uzyskuje! [ZDJĘCIA]

2022-05-21 08:18:00

Paweł Dyrkacz ma 23 lata, studiuje grafikę na Uniwersytecie Rzeszowskim, na co dzień mieszka w Białobłokach k. Przeworska. Przez zamiłowanie do historii od dwóch lat zajmuje się retuszem i koloryzacją starych zdjęć. - Swoją przygodę zacząłem od fotografii rodzinnych - mówi. Na Facebooku i Instagramie prowadzi blog Retrokolor. Spośród wielu zdjęć wyselekcjonowaliśmy dla Was najciekawsze - naszym zdaniem - koloryzacje.


Plener rzeźbiarsko-malarski w gminie Hyżne na terenie powiatu rzeszowskiego

2022-05-20 10:47:00

Cztery dni mieszkańcy gminy Hyżne oraz goście będą mieli okazję do obcowania z artystami i sztuką za sprawą pleneru rzeźbiarsko-malarskiego pn. „Hyżneńskie Krajobrazy Pędzlem i Dłutem”. W plenerze wezmą udział artyści z różnych stron Polski.


Dara spełnił w Rzeszowie swoje marzenia. "Przez pierwsze 2-3 lata pracowałem po 18 godzin dziennie"

2022-05-20 10:09:00

O właścicielu najbardziej znanego kebabu w Rzeszowie można usłyszeć różne legendy. Niektóre z nich są nawet prawdziwe, ale niewiele osób miało okazję poznać Darę Nezira takim, jakim jest naprawdę. A pozory mylą…


Najdziwniejsze lody w Polsce? Majonezowe, ze szpinakiem i prosecco. Te lodziarnie stawiają na nietypowe i oryginalne smaki

2022-05-20 09:48:00

Co powiecie na lody o smaku suszonej śliwki, piwa albo szpinaku? Z kolei Magda Gessler w swojej lodziarni proponuje prosecco albo czarny sezam. Konkurencja na rynku jest bardzo duża. Aby się wyróżnić, niektóre lodziarnie stawiają na zaskakujące smaki i oryginalność. Oprócz tego liczy się też prezentacja, stąd np. pomysły na kolorowe rożki lub polewanie ich czekoladą. Przyjrzeliśmy się lodziarniom w Polsce, które serwują nietypowe lody.


W Rzeszowie nie będzie koszenia trawy do gołej ziemi. Ze względu na suszę

2022-05-20 09:46:00

W tym roku w Rzeszowie zmodyfikowane zostały zasady pielęgnacji terenów zielonych. Trawa po skoszeniu będzie miała wysokość ok. 5 cm, co pozwoli m.in. zabezpieczyć tereny przed nadmiernym wysychaniem.


Dwie restauracje z Podkarpacia wśród laureatów "Złotego Widelca" w 2022 roku!

2022-05-20 08:03:00

Rozstrzygnięto XI edycję konkursu "Polska od kuchni". W gronie laureatów nagrody "Złoty Widelec" znalazły się dwie restauracje z Podkarpacia: "Ferula" w Hotelu Bacówka Radawa&SPA w powiecie jarosławskim i Resto & Winebar Omatsu w Ropczycach.


Sprawdź, co robić w weekend w Rzeszowie i okolicy. Koncerty, pokazy, imprezy, wystawy, warsztaty, spektakle

2022-05-20 07:09:00

Oto nasze podpowiedzi, jak kulturalnie, rozrywkowo, zabawowo spędzić weekend w Rzeszowie lub okolicy. A atrakcji nie brakuje. Będą koncerty, m.in. Taco Hemingwaya i Artura Rojka. Startuje Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Ciekawie zapowiada się Piknik Nauki Eksploracje. Nie zbraknie też dobrego kina w WDK i Letnim Ogródku Kulturalnym. Sprawdź, czy w naszym zestawieniu jest propozycja, która cię zainteresuje.