Ogłoszenia Rzeszów na Proxii.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Rzeszów i okolic!

Jazda po pieszej kładce, wrzucanie hulajnóg do wody, niszczenie rowerów - sprawcy zapłacą nawet do kilkudziesięciu tys zł

2019-06-25 11:16:00

blinkee.city to firma, która wypożycza swoje pojazdy w Rzeszowie już od dwóch lat. W tym roku jednak coś poszło nie tak - użytkownicy zamiast jeździć, wolą niszczyć ich sprzęt. Mało tego, wszystko dokumentują i udostępniają filmy w portalach społecznościowych. Udało nam się dotrzeć do szokujących nagrań. Co na to zarząd blinkee.city?


Pisklę sokoła wypadł z gniazda. Strażacy pomogli mu wrócić do gniazda [Zdjęcia]

2019-06-25 10:37:00

Policjanci i strażacy pomogli wrócić do gniazda młodemu sokołowi miejskiemu, którego próba lotu zakończyła się niepowodzeniem. Mężczyzna, który znalazł ptaka, zaopiekował się nim do czasu przyjazdu służb. Młody sokół bezpiecznie wrócił do gniazda.


Wspaniałe psy i koty czekają na nowego właściciela schronisku w Kundelek w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

2019-06-24 11:49:00

Ponad 200 pięknych psów i kotów czeka na adopcję rzeszowskim schronisku dla zwierząt "Kundelek" przy ulicy Ciepłowniczej. Prezentujemy ich najnowsze zdjęcia.


Paradoks otyłości. Obalamy mity na temat nadwagi i zdrowia

2019-06-24 09:58:00

Czy nadwaga może być przyczyną chorób lub nawet skrócić życie? Psycholog żywienia Traci Mann udowadnia, że nie jest to takie oczywiste...


Jak kupować z głową? Poznaj najczęstsze triki sprzedawców. Ty też się na nie nabierasz!

2019-06-24 09:57:00

Ile razy wychodząc do sklepu tylko po ściśle określone produkty, wracałeś z pełnymi siatkami zakupów, których wcześniej nie planowałeś? Marketingowcy dwoją się i troją, by skłonić nas do tego, byśmy zostawili w sklepach jak najwięcej pieniędzy. Z jednej strony wcale nie jest to takie łatwe, ale z drugiej - prostota najczęstszych trików sprzedawców bywa powalająca, a my i tak się na nie nabieramy. Zobacz najpopularniejsze sztuczki stosowane, byś wydał więcej!


Intruzi w Polsce! Czy znasz te gatunki inwazyjne? GALERIA

2019-06-24 09:56:00

Gatunki inwazyjne odnajdziemy w niemal każdym zakątku planety. Próby sztucznego zaszczepienia obcych gatunków na nowych terenach kończą się niepowodzeniem w 90% przypadków. Te 10%, któremu się udaje, odnosi na ogół spektakularne sukcesy w zasiedlaniu nowych terytoriów, z powodzeniem wypierając gatunki rodzime. Według danych Instytutu Ochrony Przyrody PAN, intruzi są bezpośrednią przyczyną wyginięcia 20%, a pośrednią 54% wymarłych gatunków. Gatunki te wpływają na kształt całych ekosystemów. Szacuje się, że w samej Europie koszty ich obecności wynoszą 18 mld euro rocznie. Oto niektóre z gatunków.


TOP 14 gier podwórkowych z dawnych lat [GALERIA]. Pamiętasz?

2019-06-24 09:49:00

Czasy dzieciństwa każdy wspomina z rozrzewnieniem. Słodki czas beztroski spędzany najczęściej na podwórku w gronie równieśników obfitował w rozmaite pomysły na jego wykorzystanie. Dla pokoleń pamiętających czas, kiedy nie było jeszcze komputerów i internetu, te gry podwórkowe i zabawy są czymś doskonale im znanym z autopsji. Współcześnie jednak dla wielu dzieci podwórko jest zwyczajnie nudne. A wcale nie musi takie być.


Tatuaż jak kamuflaż, zakrywa blizny i niedoskonałości. Tatuaże na blizny i po mastektomii. To nie trend, to terapia

2019-06-24 09:21:00

Można wyliczyć przynajmniej kilkanaście powodów, które sprawiają, że ludzie robią sobie tatuaże. Dla jednych jest to pamiątka, dla innych mocne zaznaczenie ważnego momentu w życiu. Sentencje z tatuaży motywują do działania albo przypominają co jest w życiu ważne. Są też takie tatuaże, które przywracają do życia. Tatuaż na amputowanej piersi to nowy początek dla kobiety po mastektomii a tatuaż na bliznach utwierdza w przekonaniu, że to co trudne już za nami.


"Jutro będzie lepiej. Lwów 1989 – 1991" - polska premiera wystawy Tadeusza Rolke w Rzeszowie

2019-06-23 09:49:00

Tych zdjęć Polacy jeszcze nie widzieli. W ramach Europejskiego Stadionu Kultury po raz pierwszy w Polsce można zobaczyć wystawę zdjęć Tadeusza Rolke "Jutro będzie lepiej. Lwów 1989 – 1991". Obejrzeć ją można w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie przy ul. Jana III Sobieskiego 18 - będzie czynna do 30 czerwca. Uczestników premiery zaszczycił swoją obecnością sam artysta. Zobacz jak wyglądał sobotni wernisaż z udziałem znanego na całym świecie fotografika.


Codziennie jesz te rakotwórcze produkty!

2019-06-23 07:47:00

Często nie zdajemy sobie sprawy, że popularne produkty, które spożywamy codziennie, są potencjalnie rakotwórcze - i w efekcie mogą przyczynić się do zachorowania. Przeważnie tyczy się to żywności przetworzonej, która po modyfikacji może prowadzić do mutacji na poziomie DNA. Jak twierdzi Bob Wright z American Anti-Cancer Institute, raka wywołują związki chemiczne oraz promieniowanie. Dlatego też żywność sama w sobie nie ma rakotwórczego wpływu na nasze zdrowie, za to substancje używane do jej produkcji - już owszem. Sprawdźcie, czego należy unikać, by zmniejszyć ryzyko zachorowania. * Dane zaczerpnięte ze strony thetruthaboutcancer.com oraz www.health.com.