Ogłoszenia Rzeszów na Proxii.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Rzeszów i okolic!

W hangarze LINTECH młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu uczy pod okiem licencjonowanych mechaników lotniczych

2019-02-13 10:09:00

Linetech rozpoczął kolejny rok staży zawodowych dla uczniów z klas patronackich. Szkoli teraz młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.


Chorwacja i miasto partnerskie Split - motyw przewodni tegorocznego Święta Paniagi w Rzeszowie

2019-02-13 09:42:00

W tym roku Święto Paniagi zostanie zorganizowane po raz szesnasty, a motywem przewodnim będzie Chorwacja i miasto Split, z którym Rzeszów podpisał umowę o partnerstwie w 2018 roku.


Jak spędzić walentynki? - pytamy osoby spotkane na ulicach Rzeszowa

2019-02-13 09:04:00

Walentynki to dla wielu osób okazja do spędzenia czasu ze swoją drugą połową. Niektóre pary wolą romantyczne kolacje, inne preferują aktywne ranki. Czy w Rzeszowie w ogóle obchodzi się święto zakochanych? Jak według nich najlepiej spędzić ten dzień?


Jak długo przechowywać produkty w lodówce? GALERIA

2019-02-13 08:44:00

Twoje mleko nadaje się do żucia? Na śmietanie wyrosło radosne, zielone futerko? Twoja sałata jest smutna i podgniła? Odgrzewanie resztek przepełnia cię lękiem o życie? Jeśli na jakiekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś - TAK, to ta galeria jest dla ciebie.


Dalej myślisz, że człowiek pochodzi od małpy? Sprawdź 7 ciekawostek o ewolucji Darwina. FAKTY I MITY

2019-02-13 08:37:00

Ewolucja przez długie wieki kłóciła się z naukami różnych religii. Współcześnie panuje już w miarę powszechne przekonanie o tym, że teoria ewolucji jest prawdziwa, za pewnik biorą ją nawet niektóre wyznania. Ewolucja to nie tylko pasmo zwycięstw, ale i porażek, wpadek, pomyłek i niepotrzebnych pozostałości z przeszłości, które aktualnie niekoniecznie są przydatne do życia. Sprawdź ciekawostki o ewolucyjnej teorii Darwina i zabłyśnij w towarzystwie wiedzą, której nie wyczytasz ze szkolnych podręczników.


10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu - oni spędzili ze sobą pół życia

2019-02-12 15:26:00

Choć wydawałoby się, że w świecie show-biznesu panuje moda na rozwody, niektóre pary burzą ten pogląd. Jest kilka takich małżeństw, które nie dość, że są sobie wierne, to jeszcze spędziło ze sobą pół życia. Każdy związek wymaga pracy, to pewne - jednak najwierniejsze gwiazdy przekonują, że jest to jedyna droga do szczęścia. Dziwi was, że nigdy nie słyszeliście o szczęśliwych małżeństwach wśród celebrytów? Być może z tego powodu, że w dzisiejszych czasach w cenie są głównie afery i plotki. Dlatego, wbrew powszechnemu przekonaniu - zobaczcie 10 par, które są ze sobą na dobre i na złe.


W Rzeszowie powstaje Międzynarodowe Centrum Młodzieży. Trwa zbiórka w internecie

2019-02-12 09:57:00

Międzynarodowe Centrum Młodzieży „PERON” będzie dla każdego, odnajdą się w nim ludzie w każdym wieku, pochodzący z całego świata i reprezentujący różne kręgi kulturowe. Wszyscy możemy przyczynić się do powstania tego miejsca.


Nowość w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. Czym będzie RIKafe?

2019-02-12 08:53:00

15 lutego Estrada Rzeszowska w ramach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury zorganizuje kafejkowe spotkanie pn. „Będzie głośno”, podczas którego odbędzie się projekcja filmu pod tym samym tytułem, w reżyserii Daviesa Guggenheima połączona z dyskusją.


Tak wyglądała Polska lat 90. Pierwsze komputery i kultowe ubrania [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

2019-02-11 12:11:00

Zaledwie ćwierć wieku temu świat, a przede wszystkim Polska, wyglądały inaczej. Ortalionowe dresy, żarówiaste kolory, no i pierwsza fala muzyki disco polo sprzedawana na kasetach na Stadionie Dziesięciolecia. Pamiętacie jeszcze te czasy? Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii.


Tak oszukują polscy pracodawcy! Zobacz, co wykazały kontrole PIP

2019-02-11 10:23:00

Wciąż czekamy na dane z ubiegłego roku, ale przypomnijmy sobie wyniki, które Państwowa Inspekcja Pracy zaprezentowała w sprawozdaniu ze swojej działalności w 2017 roku. Wyniki nie były zbyt optymistyczne, bo aż co czwarta kontrola wykazała nieprawidłowości. Myślicie, że coś się poprawiło? Zobacz, jak oszukują polscy pracodawcy!