Ogłoszenia Rzeszów na Proxii.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Rzeszów i okolic!

Tatuaże na twarzy: piękne czy szokujące? Zobacz zdjęcia

2019-10-13 08:00:00

Tatuaże stają się coraz bardziej popularne i coraz rzadziej zwracamy na nie uwagę. Przestały szokować, ale czy na pewno? Choć trudno jest dziś wyróżnić się z tłumu mając tatuaż na ręce, łopatce czy nodze, możemy być pewni, że zwrócimy na siebie uwagę, kiedy wytatuujemy sobie twarz. Tatuaże na twarzy wciąż szokują. Choć dla wielu z nas taka ozdoba to przesada, nie brakuje osób, które chętnie się w ten sposób przyozdabiają - zobaczcie w naszej galerii! A wy co sądzicie o tatuażach na twarzy? Wyjątkowa ozdoba czy o jeden tatuaż za daleko?


TOP 10 teledysków wszech czasów - pamiętacie te przeboje? Wybierzcie się w wizualną podróż w czasie!

2019-10-13 08:00:00

Prezentujemy subiektywny wybór 10 najlepszych teledysków wszech czasów. Pamiętacie jeszcze te przeboje i ich teledyski? Które z nich przetrwały próbę czasu? Część z nich wciąż zachwyca - nie tylko muzycznie, ale także wizualnie, inspirując twórców na całym świecie. Zapraszamy do sentymentalnej podróży, w której przypomnimy Wam najlepsze muzyczne wideo lat 70., 80., 90., a nawet początku XXI wieku. Zobaczcie sami!


W takich warunkach żyją więźniowie! Luksus czy rudera?

2019-10-13 08:00:00

Jak wygląda życie za kratkami? Ludzka ciekawość nie zna granic. Przyjrzeliśmy się uważnie więzieniom na całym świecie. Czym się różnią? Niektóre z nich to kwadratowe klatki, w których gnieździ się po kilkanaście osób, inne wyglądają jak 5-gwiazdkowe hotele z własną toaletą, telewizorem i dostępem do play station. Zobacz więzienia w różnych krajach świata. Jak na tym tle wypada Polska?


Gdzie jest najwięcej gwałtów? Sprawdź i uważaj na siebie!

2019-10-13 08:00:00

Przemoc seksualna to zjawisko, które dotyka przede wszystkim kobiet. Gwałt zawsze zostawia głęboką ranę na psychice, a jego konsekwencje dla ofiary potrafią być naprawdę druzgoczące. Czy są w Polsce miejsca, w których co roku dokonuje się najwięcej gwałtów i takie, w których ich ilość jest mała? Oczywiście, że tak. Zobacz, gdzie najczęściej popełniane są te przestępstwa, a gdzie jest ich najmniej!


Jeśli ci się to śniło - lepiej uważaj! Znasz znaczenie snów? Czasem intuicji warto zaufać - sennik

2019-10-12 09:01:00

Bywa, że miewamy dziwne sny, niektóre z nich zaś potrafią uparcie się powtarzać. Choć wątek proroczych nocnych mar często spotyka się z negatywnym odbiorem, należy pamiętać, że to, co dzieje się w naszej głowie, jest wciąż niezbadane. Niektórzy uważają, że sny mają swoje znaczenie i wysyłają nam ostrzeżenia. Nie zawsze muszą jednak przepowiadać przyszłość - wystarczy, że odzwierciedlają nasz stan psychiczny w prawdziwym życiu. Sprawdźcie, jakie może być znaczenie najczęstszych motywów sennych. W końcu, jak powiedział Shakespeare, "jesteśmy z tego samego materiału, co nasze sny."


Masz tak na nazwisko? Nie tylko ty! Zobacz, ile osób nazywa się dokładnie tak samo!

2019-10-12 09:01:00

Nowak czy Kowalski? Te dwa nazwiska od dawna znajdują się na podium popularności i potrafi je wytypować - w ciemno - praktycznie każdy. Co jednak plasuje się na kolejnych miejscach? Przedstawiamy ranking 15 najpopularniejszych nazwisk w Polsce - zarówno żeńskich, jak i męskich. Sprawdźcie, czy znajdujecie się w czołówce. Liczba na grafikach wskazuje, ile osób nosi dane nazwisko (stan na styczeń 2018 r.)


Ile czasu codziennie marnujesz? Nie uwierzysz, co pochłania ci go najwięcej!

2019-10-12 09:01:00

Codzienne czynności, takie jak jedzenie czy spanie, w ciągu całego życia zajmują nam ogromną ilość czasu. Jeśli dodamy do siebie wszystkie godziny spędzone w sklepie okaże się, że robienie zakupów zabiera nam aż 8 lat! Sprawdźcie, ile czasu upływa na innych aktywnościach, takich jak prowadzenie samochodu lub całowanie. Podane wartości są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od danej osoby.


Masz tak na drugie imię? Nie tylko ty. Zobacz najpopularniejsze damskie drugie imiona w Polsce

2019-10-12 09:01:00

Drugie imię nadaje się w wielu krajach europejskich i jako takie stanowi ono element pełnego nazwiska danej osoby. Polskie prawo pozwala nadać jednej osobie tylko dwa imiona, choć kiedyś, gdy nie było takich ograniczeń, nie było sytuacji, w której ludzie nosili kilka imion. Choć w naszym kraju nie jest to regułą, często drugie imię nadawane dziecku, jest imieniem rodzica. Ale czy tak jest zawsze? Zobaczcie najpopularniejsze drugie imiona nadawane kobietom w Polsce. Nie do wiary, ile osób je nosi!


Znamy Laureatów Konkursu Fotograficznego "Podkarpackie Pełne Zachwytów". Podkarpacie na ich zdjęciach jest nie do poznania [ZDJĘCIA]

2019-10-11 11:27:00

Poznaliśmy laureatkę Konkursu Fotograficznego "Podkarpackie Pełne Zachwytów" organizowanego przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Została nią Dorota Czajak. Wyróżniona za fotografię przedstawiającą Jeziorka Duszatyńskie (Bieszczady). Jury przyznało też pierwsze miejsce oraz nagrody specjalne. Zobaczcie zachwycające zdjęcia z Podkarpacia.


Z tymi słowami uważaj na Słowacji – to pułapki! Słowak cię wyśmieje albo się wkurzy. Zobacz mylące słowa naszych sąsiadów

2019-10-11 09:56:00

Wszyscy wiemy, że język czeski bywa zdradliwy dla Polaków. O słowackim zaś mówi się, że łatwiej się go nauczyć, znając język polski. To prawda, ale i tutaj czyhają na nas pułapki. Warto je znać, jeśli wybierasz się na Słowację. Przypadkiem możesz bowiem narazić się na wyśmianie przez Słowaków lub ich gniew. Zobacz, na które słowa warto uważać na Słowacji!