Ogłoszenia Rzeszów na Proxii.pl > Wiadomości > 9 praktycznych porad jak dbać o soczewki

9 praktycznych porad jak dbać o soczewki

Osoby używające na co dzień soczewek kontaktowych doskonale wiedzą, że należy o nie odpowiednio dbać. Czyste oraz prawidłowo konserwowane soczewki to bowiem najlepsza gwarancja dobrego widzenia oraz zdrowia naszych oczu.

Jeśli planujesz wkrótce rozpoczęcie swojej przygody z soczewkami kontaktowymi koniecznie sprawdź, jak należy o nie właściwie dbać.

1. Przed każdym dotknięciem soczewek kontaktowych dokładnie umyj ręce wodą z mydłem (najlepiej antybakteryjnym i nieperfumowanym). Starannie wytrzyj dłonie ręcznikiem i upewnij się, że nie ma na nich włosków i pyłków. W razie potrzeby można osuszyć ręce papierowym ręcznikiem jednorazowym.

2. Zainwestuj w zakup dobrej jakości płynu dezynfekującego do pielęgnacji soczewek. Świetnym i sprawdzonym wyborem jest płyn Renu MPS, który nie tylko dezynfekuje soczewki, ale także dokładnie oczyszcza je z osadu białkowego oraz nawilża powierzchnię szkieł kontaktowych podnosząc komfort ich codziennego użytkowania.

3. Przestrzegaj długości czasu noszenia soczewek. Pamiętaj, że soczewki kontaktowe mają określoną przydatność do użytku i należy się do niej ściśle stosować. W przypadku soczewek długoterminowych warto zapisać sobie w kalendarzu lub w telefonie dzień, w którym po raz pierwszy ich użyliśmy i ustawić alarm, który przypomni nam o ich wymianie na nową parę.

4. Pamiętaj, że soczewki kontaktowe są przeznaczone do użytku tylko jednej osoby. Nigdy nie zakładaj więc soczewek noszonych przez kogoś innego, nawet jeśli są one odpowiednie dla Twojej wady wzroku.

5. Decydując się na soczewki długoterminowe pamiętaj o ich dokładnym oczyszczeniu co wieczór oraz odłożeniu do pojemnika. W ich właściwej higienie i pielęgnacji pomoże Ci płyn Renu MPS, który możesz wykorzystać zarówno do przechowywania soczewek, jak do i ich wieczornego czyszczenia.

6. W przypadku wystąpienia infekcji oczu, używane soczewki należy natychmiast zdjąć i wyrzucić do kosza. Po wyleczeniu oczu zakładamy już nową, nieużywaną parę soczewek, najlepiej inną niż ta, która spowodowała u nas wystąpienie infekcji oczu.

7. Pamiętaj, że soczewki kontaktowe służą jedynie do noszenia w ciągu dnia. Nie należy nigdy zapominać o ich zdjęciu przed pójściem spać oraz dokładnym wyczyszczeniu.

8. Płyn do dezynfekcji soczewek Renu MPS należy przechowywać szczelnie zamknięty i otwierać tylko do czyszczenia soczewek. Nie należy po niego także sięgać brudnymi rękoma, gdyż istnieje ryzyko przeniesienia bakterii na soczewki w trakcie ich konserwacji.

9. Soczewki kontaktowe powinny być przechowywane w czystym pojemniku gdzie dodany jest Płyn Renu MPS. Należy pamiętać o starannym zamknięciu pojemnika z soczewkami oraz jego codziennym umyciu za pomocą płynu do pielęgnacji soczewek. Sam pojemnik do przechowywania soczewek należy wymieniać co miesiąc.