Ogłoszenia Rzeszów na Proxii.pl > Muzyka i Edukacja > Książki > MORD RYTUALNY W RZESZOWIE - książka R. Patlewicza

Archiwalne: MORD RYTUALNY W RZESZOWIE - książka R. Patlewicza

31.03.2022


"Mord Rytualny w Rzeszowie? Śledztwo historyczne" to publikacja Radosława Patlewicza, w której autor pochyla się nad niewygodną dla współczesnych prożydowskich środowisk sprawą, czyli mordem rytualnym, który od stuleci przypisywany jest społeczności żydowskiej. Czy słusznie? Punktem wyjścia do napisania książki i głównym problemem, jaki postawił sobie autor, jest niewyjaśniona do dziś sprawa zabójstwa dziewięcioletniej Bronisławy Mendoń, dokonanego w Rzeszowie 7 czerwca 1945 r.
Celem Patlewicza było wyjaśnienie zbrodni z 1945 roku i zrobił wszystko żeby w maksymalny sposób wykazać kto mógł być sprawcą, jakie miał motywy oraz kto i dlaczego tuszował zbrodnię. Chciał także przedstawić fakty oraz szereg nieprawidłowości, do jakich doszło podczas śledztwa, które wprost rzucają się w oczy nawet laikom. Z kolei bulwersują metody do jakich potrafili posunąć się komuniści w celu zatuszowania tej zbrodni. Czy zaniechania były wynikiem niekompetencji śledczych, czy też ich złej woli i chęci ukrycia sprawców – sami możemy sobie na to pytanie odpowiedzieć. Nie to jest jednak najważniejsze, bowiem głównym powodem, dla którego Patlewicz postanowił poruszyć ten jakże kontrowersyjny temat, jest zwrócenie uwagi, iż w obliczu tylu niewyjaśnionych okoliczności tego morderstwa (które dodajmy - nie było odosobnionym przypadkiem), nie można a priori odrzucać możliwości mordu rytualnego, tylko dlatego, że taka teza jest niepoprawna politycznie.
Czy kiedykolwiek dowiemy się, co zdarzyło się w Rzeszowie 7 czerwca 1945 r.? Tego nie wiemy, ale mimo wszystko trzeba dążyć do prawdy, nawet jeśli ona nie jest na rękę wpływowym środowiskom.

Książka także znakomicie przedstawia a autor udokumentowuje na podstawie różnych źródeł ( także żydowskich !!! ), że osławione mordy rytualne głównie na chrześcijańskich dzieciach ( w celu pozyskania ludzkiej krwi ) zarzucane przez całe wieki Żydom to nie wymysł chorych z nienawiści do Żydów ludzi ( szczególnie Polaków jak wiadomo "urodzonych" antysemitów "...którzy wyssali antysemityzm z mlekiem matki" ) ale fakt który miał wielokrotnie miejsce w przeszłości ( a może i ma nadal w teraźniejszości ) oczywiście na skalę incydentalną, od czasu do czasu, raz na ileś lat ( bo nie dałoby się przecież tego ukryć gdyby był to proceder częstszy jak zwykłe morderstwa ) i jak najbardziej w ukryciu i w tajemnicy przed szerszymi kręgami żydowskimi, dokonywane przez przedstawicieli wyszczególnionej grupy żydostwa.

"Nie może być przypadkiem, że antagonizm skierowany przeciwko Żydom bez trudu odnaleźć można niemal wszędzie na świecie, gdzie Żydzi zetknęli się z nie-Żydami. Wobec faktu, że Żydzi byli wspólnym mianownikiem każdej z tych sytuacji, wydaje się prawdopodobne, że przyczyn tego zjawiska należy szukać w nich, a nie w przeróżnych niepowiązanych ze sobą grupach ludzi, które odczuwały ten antagonizm."
Jesse H. Holmes, amerykański profesor filozofii; sympozjum „Konsensus w sprawie uprzedzeń” z 1890 roku.

KSIĄŻKA DO NABYCIA W KSIĘGARNIACH I W KSIĘGARNI INTERNETOWEJ WYDAWNICTWA 3DOM ( adres strony internetowej - 3dom.pro ) POD PONIŻSZYM LINKIEM ( skopiować go i wkleić do wyszukiwarki internetowej )

https://3dom.pro/17296-mord-rytualny-w-rzeszowie-sledztwo-historyczne-radoslaw-patlewicz.html